Strona głowna  /  JADŁOSPIS
JADŁOSPIS

 

 

 

Poniedziałek 23-11-2020

Śniadanie I :Herbata z pigwą, chleb słonecznikowy (mąka pszenno żytnia) z masłem 83%, kiełbasa krakowska podsuszana, ogórek świeży, szczypiorek.

Śniadanie II : Owsianka zbożowa na mleku, weka (mąka pszenna) z masłem 83%, dżem jagodowy niskosłodzony (100%owocu), marchew do zgryzu.
Obiad: Zupa brokułowa z ziemniakami (seler, śmietana) pietruszka zielona. Makaron penne, sos mięsny z pomidorami, bazylią i oregano, jabłko, kompot wiśniowy.

 

Wtorek 24-11-2020

Śniadanie I: Herbata z cytryną i miodem, chleb galicyjski (mąka pszenno żytnia) z masłem 83%, szynka pieczona z ziołami, ogórek konserwowy, szczypiorek.

Śniadanie II: Jogurt naturalny z truskawkami (wyrób własny) , pestki słonecznika, chrupki kukurydziane.

Obiad : Rosół drobiowo - wołowy z makaronem nitki (seler), pietruszka zielona. Klopsiki z indyka w sosie śmietanowo - koperkowym, kasza pęczak, surówka z marchwi i jabłka z jogurtem naturalnym, kompot malinowy.

 

Środa 25-11-2020

Śniadanie I: Mleko, bułka (mąka pszenna) z masłem 83%, ser żółty salami z bazylią i oregano, herbata z miodem.

Śniadanie II:. Chleb galicyjski (mąka pszenna) z masłem 83% , parówki cielęce (98% mięsa), keczup, herbata z owoców leśnych.

Obiad: Zupa ogórkowa z ryżem (seler, śmietana 12%) pietruszka zielona. Kluski leniwe z serem i masełkiem (wyrób własny), winogrona, kompot wieloowocowy.

 

Czwartek 26-11-2020

Śniadanie I: Herbata malinowa, chleb żytnio razowy (mąka pszenno żytnia) z masłem83%, szynka drobiowa, papryka żółta, szczypiorek.

Śniadanie II: Budyń waniliowy, wafle ryżowe naturalne, gruszka.
Obiad: Krem z dyni z grzankami (seler, śmietana 12%),pietruszka zielona. Kotlet schabowy, kapusta kiszona duszona, ziemniaki z koperkiem, kompot malinowy.

 

Piątek 27-11-2020

Śniadanie I: Mleko, weka (mąka pszenna) z masłem 83%, pasta jajeczna ze szczypiorkiem i majonezem, herbata z pigwą.

Śniadanie II: Bułeczka maślana z kruszonką, soczek marchewkowy .
Obiad: Zupa koperkowa z lanym ciastem (seler, śmietana 12%), pietruszka zielona. Filet z miruny, sałata lodowa z jogurtem naturalnym i śmietaną 12%, ziemniaki z koperkiem, 
kompot wieloowocowy.
 

Poniedziałek 30-11-2020

Śniadanie I: Kawa zbożowa na mleku, chleb żytnio razowy (mąka pszenna) z masłem 83%, szynka z Bobrownik ogórek kiszony, herbata z cytryną.
Śniadanie II: Banan, ciasteczka wieloziarniste.

Obiad: Zupa kalafiorowa z ziemniakami (seler, śmietana 12%), pietruszka zielona. Makaron ze szpinakiem duszonym na maśle, ser cheddar, jabłko, kompot wiśniowy.

 

Woda mineralna niegazowana do picia dostępna przez cały dzień na salach.
 

W JADŁOSPISIE PODKREŚLONE SĄ SKŁADNIKI, KTÓRE STANOWIĄ SUBSTANCJE POWODUJĄCE ALERGIE LUB REAKCJE NIETOLERANCJI (na podstawie rozporządzenia parlamentu europejskiego i rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r.)
 

Receptury potraw, wędlin, pieczywa dostępne są w holu głównym pod jadłospisem.
 

Z przyczyn niezależnych od przedszkola jadłospis na dany dzień może ulec zmianie.


Ostatnia aktualizacja: 2020-11-21