Samorządowe Przedszkole nr 131 STOKROTKA

JADŁOSPIS

                                                  

Poniedziałek 26-09-2022
 
Śniadanie I: Mleko, chleb wieloziarnisty (mąka pszenna ) z masłem 83%, pasta z sera białego z suszonymi pomidorami i szczypiorkiem, sałata roszpunka, prażone pestki słonecznika, herbata z cytryną i miodem.
 
Śniadanie II: Bułeczki mini (mąka pszenna) z masłem 83%, frankfuterki (98% mięsa), keczup, herbata z cytryną.
 
Obiad: Zupa brokułowa z ziemniakami (seler, śmietana 12%) pietruszka zielona. Sos mięsny z pomidorami, bazylia i oregano, makaron penne wieloziarnisty, kompot wieloowocowy, jabłko.
 
Wtorek 27-09-2022
 
Śniadanie I: Kakao, bułka poznańska (mąka pszenna ) z masłem 83%, szynka nie ze wsi, ogórek małosolny, mix sałat, szczypiorek, herbata z sokiem.
 
Śniadanie II: Twarożek z truskawkami ( wyrób własny), wafle ryżowe naturalne, granola owocowa.
 
Obiad: Zupa koperkowa z ryżem (seler, śmietana 12%) pietruszka zielona.Kotlecik mielony drobiowo - wieprzowy, buraczki duszone na maśle, ziemniaki ze szczypiorkiem, kompot malinowy.
 
Środa 28-09-2022
 
Śniadanie I: Kawa zbożowa na mleku, chleb graham (mąka pszenna) z masłem 83%, kiełbasa krakowska podsuszana, papryka żółta / czerwona, sałata rucola, herbata malinowa.
 
Śniadanie II: Pieczywo chrupkie z sezamem, serek straciatella z czekoladą, malinki, herbata z owoców leśnych.
 
Obiad: Zupa pomidorowa z zacierką (seler, śmietana 12%) pietruszka zielona. Ryż po meksykańsku z kurczakiem, warzywami, fasolą czerwoną i kukurydzą, kompot wieloowocowy, gruszka.
 
Czwartek 29-09-2022
 
Śniadanie I: Owsianka zbożowa z miodem naturalnym, bagietka wieloziarnista (mąka pszenna) z masłem 83%, jajko gotowane, ogórek świeży, rzodkiewka, papryka czerwona, szczypiorek, herbata z pigwą.
 
Śniadanie II: Roladki z tortilli (serek naturalny, szynka, ser żółty , papryka czerwona, sałata zielona), herbata z cytryną.
 
Obiad: Zupa wielowarzywna z makaronem literki (seler, śmietana 12%) pietruszka zielona. Filet z indyka duszony z warzywami, surówka z marchwi i jabłka, ziemniaki z koperkiem, kompot wiśniowy.
 
Piątek 30-09-2022
 
Śniadanie I: Kawa zbożowa na mleku, chleb żytnio razowy (mąka pszenna) z masłem 83%, szynka tradycyjna z ziołami, pomidorek koktajlowy, herbata z cytryną.
 
Śniadanie II: Herbata z cytryną i miodem, chleb wieloziarnisty (mąka pszenna) z masłem 83%, pasta z makrelą wędzoną i szczypiorkiem.
 
Obiad: Krem z dyni z grzankami (seler, śmietana 18%), pietruszka zielona. Pierogi szarlotka (ryż z jabłkami i cynamonem), ręcznie robione z jogurtem naturalnym i śmietaną 12%, kompot owocowy.

 

 

 
 

Woda mineralna niegazowana do picia dostępna przez cały dzień na salach.


KURSYWĄ ZAZNACZONE SĄ SKŁADNIKI, KTÓRE STANOWIĄ SUBSTANCJE POWODUJĄCE

ALERGIE LUB REAKCJE NIETOLERANCJI

(na podstawie rozporządzenia parlamentu europejskiego i rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r.)

Receptury potraw, wędlin, pieczywa dostępne są w holu głównym pod jadłospisem.

Z przyczyn niezależnych od przedszkola jadłospis na dany dzień może ulec zmianie.