OFERTA EDUKACYJNA

OFERUJEMY

• prowadzenie zajęć i zabaw z uwzględnieniem nowatorskich metod
  • i innowacji pedagogicznych,
  • nowoczesne metody przygotowania dzieci do podjęcia nauki w szkole,
  • współpracę ze specjalistami z dziedziny psychologii, pedagogiki, logopedii i wad postawy,
  • oddajemy do rąk rodziców czasopismo redagowane przez nauczycielki przedszkola "Nasz Przedszkolak",
  • jesteśmy otwarci na sugestie, propozycje i potrzeby Dzieci oraz Rodziców,
  • możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach takich jak: rytmika, język angielski, język włoski, taniec towarzyski, ceramika artystyczna, gimnastyka korekcyjna

PROPONUJEMY

• liczne i różnorodne wyjścia i wycieczki,
  • spotkania z ciekawymi ludżmi,
  • bogaty kalendarz imprez i uroczystości przedszkolnych,
  • wyjazdy na Zielone Przedszkole

NASZE PROGRAMY AUTORSKIE:

„Udany start przedszkolaka – program adaptacyjny”

„Jak inspirować dzieci do twórczości?”

„Wychowanie przez sztukę – edukacja muzealna”

„Każdy przedszkolak wie, co jest dobre a co nie”

„Krakowiaczek – edukacja regionalna”

„Powiedz zagrożeniom – nie”

„Każdy to powie – ruch to zdrowie”

„Sport w życiu przedszkolaka gwarancją zdrowego starszaka"

INNOWACJE PEDAGOGICZNE

opracowane przez nauczycieli i zatwierdzone przez Małopolskiego Kuratora Oświaty:

„Mali artyści – jak inspirować dzieci do twórczości?”.

„Przedszkolak mały matematyk doskonały – wykorzystanie twórczej ekspresji ruchowej, muzycznej, plastycznej i słownej w edukacji matematycznej”.

„Od przedszkolaka do dorosłego Polaka – rodzice dzieciom”.

„Bądźmy życzliwi dla innych – nie bójmy się pomagać”.

„Książka moim przyjacielem – rozwijanie zainteresowań czytaniem dzieci w wieku przedszkolnym poprzez twórczą ekspresję”.

„ Kuchenne rewolucje – kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania”.

PROJEKTY EDUKACYJNE:

„Mamo tato wolę wodę”.

„Kubusiowi przyjaciele natury”.

„Akademia Zdrowego Przedszkolaka”.

„Przedszkolak gościem muzeum”.

„Przedszkolak bezpieczny w środowisku”.

„Zboża zjadamy energię z nich mamy”.

„Czysta Małopolska”.

„Cała Polska Czyta Dzieciom”.

„Przedszkolak gościem muzeum”.

„Szkoła z Prawami Dziecka".

WSPÓŁPRACUJEMY Z

Radą Dzielnicy XV, Szkołą Podstawową nr 85, 77, 144, uczniami szkół ponadpodstawowych, studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego i Krakowskiej Szkoły Medycznej, Domem Kultury Kuźnia, MDK im. A. Bursy, MDK im C. K. Norwida, Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, Biblioteką, MOPS-em, Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską, uczelniami wyższymi – AGH, Uniwersytetem Pedagogicznym, Akademią Sztuk Pięknych, Uniwersytetem Rolniczym, Szkółką Siatkarską BLOK, Muzycznym Laboratorium.

KORZYSTAMY Z

ciekawych ofert przedstawianych przez MUZEA – spotkania, konkursy, zajęcia: Muzeum Historyczne, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Dobranocek, Kopalnia Soli w Wieliczce, Smocza Jama, Europejskie Centrum Bajek w Pacanowie

lekcje muzealne i warsztaty twórcze: Muzeum Narodowe, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum pod Rynkiem, Muzeum Lotnictwa, Muzeum Jana Matejki

UCZESTNICZYMY

w spektaklach i koncertach: Teatr Ludowy, Teatr Groteska, Szkoła Muzyczna, Filharmonia Krakowska, sami występujemy w innych przedszkolach, w szkole, na konkursach, w Domach Opieki,  dla zapraszanych gości.

ORGANIZUJEMY

własne warsztaty twórcze: artystyczne, plastyczne, malowanie na tkaninie, zabawy słowem, mydlarskie, kulinarne, spotkania z ciekawymi ludźmi: m.in. autorzy książek dla dzieci, pies terapeuta – systematyczne zajęcia z dogoterapii, żołnierze – edukacja patriotyczna, pszczelarz, garncarz, manufaktura czekolady i cukierków.

ANGAŻUJEMY SIĘ W AKCJE CHARYTATYWNE: UNICEF – od 2012 r – wtedy jako jedyne przedszkole w Krakowie, wyróżnione w Kronice Krakowskiej, zdobywając też nagrodę w konkursie plastycznym „Kartka dla Afryki” - praca zamieszczona w kalendarzu UNICEF, GÓRA GROSZA, WOŚP, HOSPICJUM, Gwiazdka dla Zwierzaka, I ty zostań Świętym Mikołajem – MOPS, Zakrętki, Kartka dla Oliwki.

BIERZEMY UDZIAŁ W KONKURSACH I SAMI JESTEŚMY ORGANIZATORAMI: organizujemy konkursy plastyczne, fotograficzne, kulinarne – ogólnopolskie i regionalne, np.: „Jesień wokół nas”, „Przepis na najzdrowszą potrawę”, „Kraków na fotografii, inne

ORGANIZUJEMY bliższe i dalsze wycieczki dydaktyczne, integracyjne, turystyczno – krajoznawcze, np.: gospodarstwa agroturystyczne, Fabryka Bombek, Europejskie Centrum Bajek w Pacanowie, Kraina Św. Mikołaja w Zatorze, Studio Telewizyjne, Jednostka Wojskowa i inne  oraz AKTYWNE ZIELONE PRZEDSZKOLE

EFEKTEM TYCH DZIAŁAŃ SĄ WSPANIAŁE SUKCESY DZIECI,

które w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji poznają siebie i świat wieloma zmysłami, są aktywne, twórcze, radosne.